Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
NOUL NOSTRU FORUM: WWW.XPLAYZONE.RO. INTRATI SI INREGISTRATI-VA!

 

 [Incepatori] Speed Text.

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
cLod
Membru
Membru



Mesaje : 5
Data de inscriere : 24/04/2010

[Incepatori] Speed Text. Empty
MesajSubiect: [Incepatori] Speed Text.   [Incepatori] Speed Text. EmptySam Apr 24, 2010 2:59 am

Pentru inceput deschidem un nou document cu dimensiunile 400 x 150 ( puteti pune ce dimensiuni vreti) , iar background-ul sa fie negru.
Acum intrati in Text Tool si folositi Horizontal Type Tool -> font verdana -> regular -> 40 px (in cazul meu , puteti folosi ce dimensiune doriti atat timp cat va arata bine ) -> strong.
Va va iesi cam asa.
[Incepatori] Speed Text. CIQGJ
Acum dati click dreapta pe layer , si puneti pe rasterize type , apoi CTRL E .
Apoi mergeti filter -> blur -> gaussian blur si il setati pe 1.7 , ar trebui sa va iasa cam asa:
[Incepatori] Speed Text. QEamJ
Acum intrati in filter -> stylize -> solarize .
[Incepatori] Speed Text. CJh7i
Next intrati la distort -> polar coordinates -> polar to rectangular , next image -> rotate canvas 90CCW , filter -> stylize -> wind si dati bifati from the left , si dupa mai dati CTRL F sa arate mai bine , apoi va intoarceti la image -> rotate canvas 90CW .
Ar trebui sa va iasa cam asa : [Incepatori] Speed Text. 9Vvl0
Apoi intrati la image -> adjustments -> auto color , si ar trebui sa va iasa cam asa :
[Incepatori] Speed Text. Js2MA
In ultimul rand intrati la image -> adjustments -> color balance , si setati culorile asa cum va plac .
La final mie mi-a iesit : [Incepatori] Speed Text. 9VMO0


P.S: Este un tutorial pentru incepatori , de aceea am explicat fiecare detaliu.
Sus In jos
Th3^_^Be57
Admin pe servere
Admin pe servere
Th3^_^Be57


Mesaje : 7
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 27
Localizare : Jud.Covasna,Covasna
Detinator Steam : Da. (szilamerka)

[Incepatori] Speed Text. Empty
MesajSubiect: photoshop   [Incepatori] Speed Text. EmptyLun Apr 26, 2010 2:16 am

E foarte faina!Bravo!
Sus In jos
kNuTz^
Membru
Membru
kNuTz^


Mesaje : 17
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 30
Localizare : On the moon.
Detinator Steam : knutz_sv

[Incepatori] Speed Text. Empty
MesajSubiect: Re: [Incepatori] Speed Text.   [Incepatori] Speed Text. EmptyJoi Apr 29, 2010 1:58 am

De moment ce am fost mult timp pe extaziuss..si am avut si grade mari,lumea ma cunoaste,clod e un mare... a dat copy paste la tutorialu cuiva .. va dau si link?

IEDIT : clod e degeaba in PS nu face asa ceva da frate macar daca esti designer stii sa faci in PS pui tutorialu :) cu copy paste dar na..


Ultima editare efectuata de catre kNuTz^ in Mar Mai 18, 2010 1:45 am, editata de 1 ori
Sus In jos
jenderik
Admin pe servere
Admin pe servere
jenderik


Mesaje : 34
Data de inscriere : 16/04/2010
Localizare : Peste tot si nicaieri
Detinator Steam : jenderik_nasuc96

[Incepatori] Speed Text. Empty
MesajSubiect: Re: [Incepatori] Speed Text.   [Incepatori] Speed Text. EmptyMar Mai 04, 2010 9:15 pm

Si ce conteaza...conteza sa fie si pe aici...tu de ce nai dat?..nu zicea nimeni nimic;)
Sus In jos
Continut sponsorizat





[Incepatori] Speed Text. Empty
MesajSubiect: Re: [Incepatori] Speed Text.   [Incepatori] Speed Text. Empty

Sus In jos
 
[Incepatori] Speed Text.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: PHOTOSHOP :: Tutoriale-
Mergi direct la: